6 januari 2010: Bezoek Burj Dubai
Door: Sandra Bron
Dubai is een grote belevenis. Alles moet hier in de overtreffende trap: luxer, moderner, groter, glimmender, mooier etc. etc.
Hier vind je het hoogste gebouw ter wereld. Burj Dubai, omgedoopt naar Burj Khalifa (de emir van Abu Dhabi), is 828 meter hoog. Naast kantoorruimten vindt u hier 900 appartementen en het Armani hotel. Het is nog niet klaar, maar de toren is al op 4 januari 2010 spectaculair geopend.
Op 6 januari waren Willemijn en ik al op het observatie dek op de 124e etage te vinden. Nieuwsgierig en een beetje gespannen stapten we de lift in. We hadden veel vragen zoals; zou het snel gaan, zou je het voelen, moeten we overstappen? In de toren is één van ’s werelds snelste liften. Met een snelheid van 64,8 km/u (18 m/s) waren we binnen no time boven. We moesten een paar keer onze oren klaren, maar hadden eigenlijk niet door dat we in een lift zaten.
Geweldig uitzicht op de gebouwen, de eilanden “De Wereld” en “De Palm” en natuurlijk de woestijn.
Op de foto zie je mij op de 124e etage met de schaduw van de toren op de achtergrond. Ook zie je onze “coca cola light break”. Opeens kwam er een man aan de buitenkant aan een touwtje langs… Hij haalde het vuurwerk van de opening weg. Ongelooflijk!
Naast het vele beton heeft Dubai ook een groot speelterrein in de woestijn. Een onvergetelijke ervaring. Met jeeps rijd je van zandheuvel naar zandduin, glijdt met de auto een zandberg af, de chauffeur geeft gas… halen we de top wel, een scherpe bocht en dan ben je weer beneden. Geweldig. Ik heb een filmpje met mijn camera gemaakt… klik hier!
Algemene info
Je kan heel makkelijk vanuit Amsterdam of Düsseldorf naar Dubai vliegen. De vluchten duurt rond de 6 uur. Met de toestellen waar je mee vliegt heb je de vlucht niet eens door. Entertainmentschermpjes in de stoel voor je, een maaltijdje, even indoezelen en je bent in het land waar de onmogelijkheden mogelijk worden gemaakt.
Het is daar 3 uur later, dus geen jetlag!
Klik hier voor meer informatie over een incentive reis naar Dubai.
.JPG)